KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13913098
nr 1391 3098
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1956, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 46x53 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:40:53
300 kr
350 kr
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin